Inwestycje w nieruchomości to jedna z opcji, która pozwoli nam w bezpieczny sposób ulokować nadmiar pieniędzy, które mamy na koncie.

W momencie wzrastającej inflacji taki sposób działania z dnia na dzień staje się bardziej opłacalny. Jednak jeśli chcemy wydać określoną sumę pieniędzy to powinniśmy zastanowić się nad tym, w co zainwestować, aby z czasem więcej na tym zarobić niż stracić?

Inwestycja, a nieruchomości pod wynajem

Istnieją dwie metody inwestowania w nieruchomości pod wynajem są to:

  • inwestycje krótkoterminowe;
  • inwestycje długoterminowe.

Warto jednak mieć na uwadze to, że inwestycje krótkoterminowe mają większą podatność na losowe zdarzenia. Za przykład może nam posłużyć jeszcze do niedawna towarzysząca nam pandemia korona wirusa. Wynajmując komuś lokal na maksymalny okres, jakim jest rok po wygaśnięciu umowy będziemy musieli na nowo szukać potencjalnego klienta. Czynność ta może jednak nie być prosta do wykonania, gdyż min co 3 osoba siedząca w domu wydawała pieniądze nie zarabiając więc po prostu wynajem dla niej był nieopłacalny.

Wynajem długoterminowy od czasów korona wirusa do dzisiaj jest bardziej opłacalny, gdyż inflacja potrafi zaskakiwać i dany produkt kosztujący np. 4 zł jutro może być dostępny po cenie nawet i dwukrotnie większej. Mając jednak dodatkowy dochód z wynajmowanej nieruchomości jesteśmy w stanie zabezpieczyć się na wypadek nagłego wzrostu naszych kosztów. Dodatkowo mając umowę na dłuższy okres nie musimy myśleć o tym, czy za miesiąc nasz budżet się nagle nie pomniejszy, gdyż znowu minie termin najmu, przez co będzie nas czekać początkowa faza, jaką jest szukanie lokatora.

Czy inwestowanie w nieruchomości w czasie inflacji się opłaca?

Odpowiedź jest prosta – tak, gdyż z miesiąca na miesiąc nieruchomości drożeją dlatego też w razie jakichkolwiek problemów finansowych w ostateczności mieszkanie lub dom możemy sprzedać. Wejdź w następujący link i dowiedz się więcej o inwestowaniu w nieruchomości.